N 109/2012 - Rodinný dům v obci Žirovnice
Popis: Rodinný dům č.p. 23 je nepodsklepený patrový dům, polovina dvojdomu, obsahující jednu bytovou jednotku. Základy domu jsou vodorovné s izolací, obvodové zdivo v tl. 30 cm zděné, stropy železobetonové PZ desky. Krov je valbový, krtina z oscinkocementových šablon na bednění. Schody do patra betonové s cem. potěrem a nátěrem, do půdních prostor teraco. Dveře hladké plné nebo prosklené, okna zdvojená. Podlahy v přízemí betonové s cem. potěrem, v patře lepený JEKOR nebo PVC. Vytápění je ústřední s kotlem na tuhá paliva, v přízemí rozvod pouze studené vody, v patře studené i teplé. Ohřev vody bojlerem. Vnitřní obklady keram.

Dispozičně se 1. NP skládá z kotelny, uhelny, skladového prostoru, prádelny, spižírny a garáže pro osobní automobil s přímým vjezdem ocelovými vraty na silnici. Ve 2. NP je byt složený z kuchyně, jídelny, obývacího pokoje, ložnice, dětského pokoje a koupelny, wc, dále balkon s výhledem do zahrady. Dům byl postaven v r. 1976.
Chlév - nepodsklepený přízemní objekt situovaný na zahradě za domem se sklonitou střechou. Konstrukce je zděná v tl. do 30 cm, strop dřevěný, podbitý, krytina eternitová. Chlév rovněž z r. 1976.
Zastavěná plocha domu činí cca 110,16 m2.
Obestavěný prostor domu činí cca 934,82 m2.
Součásti a příslušenství tvoří oplocení, vrata, vrátka, zpevněné plochy, trvalé porosty, přípojky IS, vedlejší stavba - chlév.

Oceňované nemovitosti jsou situovány po levé straně silnice Žirovnice - Kamenice n. Lipou v krajní části obce jako řadová zástavba rodinných dvojdomů. Vstup do domu je chodníkem přes předzahrádku od silnice z východní strany, ze stejné strany je směrovaný vjezd do garáže. Na opačnou západní stranu jsou situovány obytné pokoje domu včetně balkonu. Dům je z IS napojen na elektro, vodovodní a kanalizační přípojku nedaleko septiku.
Lokalita: Cholunná, Žirovnice, Vysočina
Datum konání: 29.8.2012 v 12:45 Clarion hotel Prague Old Town, Hradebn? 768/9, 110 00 Praha 1.
Typ dražby  Nejnižší podání:  Cena dle znaleckého posudku:  Dražební jistota:  Vydraženo za: 
Nedobrovolná  490.000,- Kč  1.400.000,- Kč  140.000,- Kč  620.000,- Kč 

Notářsky ověřené dražební vyhlášky je možno vyhledat na www.centralniadresa.cz