D 41/2015 - Rekreační chata v obci Krnov (on-line)
Popis: Rekreační chata: Jedná se o částečně podsklepenou rekreační chatu s jedním nadzemním podlažím a obytným podkrovím, o dispoziční velikosti 3+kk. V 1. PP se nachází sklepní místnost, v 1.NP se nachází jedna obytná místnost s kuchyňským koutem, koupelna s WC, předsíň, chodba a zádveří, v podkroví se nachází dvě obytné místnosti a chodba. Nemovitost je založena na betonových základech. Svislé konstrukce jsou zděné z cihel tl. 30 cm, stropy jsou tvořeny ocelovými nosníky I profilů vyplněné stropnicemi Hurdis, krov je dřevěný, střecha je sedlová s polovalbou, krytá krytinou z bonského šindele. Klempířské konstrukce jsou z pozinkovaného plechu. Fasádní omítka je silikátová se zateplením, vnitřní omítky jsou vápenné hladké, v sociálním zázemí a kuchyňském koutě je proveden keramický obklad. Podlahy v obytných místnostech jsou plovoucí, v sociálním zázemí a předsíni je keramická dlažba, schody do podkroví jsou dřevěné. Okna jsou plastová a dřevěná zdvojená, dveře jsou náplňové. V koupelně se nachází rohová vana, sprchový kout, umyvadlo a WC, v kuchyni chybí kuchyňská linka.
Oceňovaná budova byla původně postavena v 70. letech. V rámci rekonstrukce provedené v r. 2000 byla budova téměř zbourána a vystavěna na původních základech a v r. 2002 byla kolaudována jako hospodářská budova. V roce 2008 proběhla rekonstrukce objektu za účelem zobytnění budovy, kdy bylo provedeno sociální zázemí (koupelna s WC), příprava na kuchyň, dozdění předsíně, přípojka vody a kanalizace do vlastní jímky, přístavba verandy a byl upraven druhý pokoj v podkroví. Stavba byla využívána jako rekreační chata. Po dokončení rekonstrukce nebylo v rámci kolaudace povoleno užívání domu pro bydlení a rekreaci, a to
z důvodu umístění nemovitosti v záplavové oblasti v aktivní zóně 20ti-leté vody. Ke dni ocenění je objekt bez využití, v kuchyni je odstraněno vybavení. Objekt je zapsán v katastru nemovitostí jako zemědělská stavba bez č.p. dle poslední doložené kolaudace, na základě které byla budova zapsána do katastru nemovitostí.
Rekreační chata je napojena na IS, a to elektro a vodu, sekundárním zdrojem vody je vlastní studna, kanalizace je svedena do jímky. Plyn není napojen, přípojka je na pozemku. Nemovitost není vytápěna, je provedena pouze příprava pro kamna na TP nebo krb, ohřev vody je zajištěn elektrickým bojlerem.
Tvar pozemkového celku je obdélníkový, přístup a příjezd k domu je možný z veřejné komunikace ul. Poštovní.
Rekreační chata se nachází na vlastním pozemku parc. č. 833/2, který tvoří funkční celek s pozemky parc. č. 833/1, 834/1 a 834/2. V zadní (severní) části pozemku zahrady parc. č. 834/1 se nachází dřevěné kůlny, které nemají vliv na cenu obvyklou a samostatně se neoceňují.
Lokalita: Krásné Loučky, Krnov, Moravskoslezský
Datum konání: 7.10.2015 v 12:30  ON-LINE zde.
Elektronická dražba na portále www.okdrazby.cz
Typ dražby  Nejnižší podání:  Cena dle znaleckého posudku:  Dražební jistota:  Vydraženo za: 
Dobrovolná  534.000,-Kč  800.000,-Kč  150.000,-Kč  534.000,-Kč 

Notářsky ověřené dražební vyhlášky je možno vyhledat na www.centralniadresa.cz