D 68/2015 - Podíl 1/2 na rodinném domě v obci Lipník nad Bečvou (on-line)
Popis: Rodinný dům č.p. 652: Jedná se o řadový rodinný dům o dvou nadzemních podlažích, s jedním podzemním podlažím, s půdou. Konstrukce domu je zděná, základy domu jsou betonové izolované. Stropy domu jsou dřevěné trámové. Vnější omítky jsou břízolitové, vnitřní omítky domu jsou vápenné. Střecha je sedlová, krytinu tvoří plech s nátěrem. Klempířské prvky jsou plechové.
Dispozice rodinného domu je 4+1. Popis místností rodinného domu dle podlaží: 1.PP – velmi malá místnost, vstup z chodby 1.NP; 1.NP – chodba se schodištěm do 2.NP, toaleta, obývací pokoj, kuchyně, pokoj; 2.NP – 2 pokoje, toaleta, menší místnost, dřevný žebřík na půdu; Půda – půdní prostor – zaskladněn věcmi. Okna v domě jsou z menší části plastová zdvojená, ostatní dřevěná zdvojená s jednoduchým sklem. Většina je vybavena žaluziemi. Okna obytných místností jsou orientována na sever a východ. Koupelna je vybavena rohovou vanou, WC je vybaveno klasickou splachovací toaletou. Interiérové dveře v domě jsou dřevěné, z části prosklené a z části plné, zárubně dveří jsou dřevěné. Vstupní dveře domu jsou dřevěné bez bezpečnostních prvků. Vybavení domu: osvětlovací technika chybí, kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči.
Dům je připojen k elektrické síti - 380 a 220 V, je připojen k obecnímu vodovodu, splašky jsou svedeny do kanalizace, plyn - připojen. Vytápění - nezjištěno, předpoklad lokálního vytápění plynem nebo elektřinou, topná tělesa chybí. Ohřev vody v domě - nezjištěno, v 2.NP pouze velmi starý průtokový plynový ohřívač. V obytných místnostech tvoří podlahu cementový potěr v 2.NP prkenná podlaha nebo PVC, v koupelně tvoří podlahu cementový potěr, v kuchyni tvoří podlahu cementový potěr a v ostatních místnostech tvoří podlahu cementový potěr. Zdivo rodinného domu je poškozené a nachází se ve stavu před rekonstrukcí, vnitřní omítky místně chybí, místně praskliny, zašlé omítky, vnější omítky místně chybí. Střešní krytina rodinného domu je v dobrém stavu. Okna se nachází ve stavu před rekonstrukcí či výměnou. Vybavení domu se nachází ve stavu před rekonstrukcí či výměnou. Dle zjištění byla před nedávnem započata rekonstrukce 1.NP, ale započaté práce byly ponechány v rozestavěném stavu. Jedná se o standardně řešený rodinný dům s nutností provedení rozsáhlejších stavebních úprav.
Přístup k domu je bezproblémový po zpevněné obecní cestě. Z hlediska polohy se dům nachází na západním okraji obce. V okolí objektu je zástavba rodinnými domy se zahradami. Lokalita má dostačující vybavenost obchodními středisky i specializovanými obchody. V místě jsou dostupné základní a střední školy včetně specializovaných zařízení. Z hlediska dostupnosti kultury je v místě pouze částečná vybavenost. Vybavenost pro sportovní vyžití je v lokalitě pouze částečná. Nejdůležitější úřady se nachází v místě, ostatní jsou v dojezdové vzdálenosti. Z hlediska životního prostředí se jedná o spíše nepříznivou lokalitu z důvodu blízkosti frekventovaných komunikací. Zeleň v podobě parků je v docházkové vzdálenosti od objektu. Jedná se o lokalitu se zanedbatelným nebezpečím výskytu záplav. Spojení – autobusová zastávka a železniční stanice v docházkové vzdálenosti. Parkovací možnosti jsou přímo u rodinného domu. V místě není zvýšená kriminalita, zločiny jsou zde výjimečné. Oceňovaný objekt není zatížen žádnými věcnými břemeny.
Lokalita: Lipník nad Bečvou, Olomoucký
Datum konání: 16.3.2016 v 15:00  ON-LINE zde.
Elektronická dražba na portále www.okdrazby.cz
Typ dražby  Nejnižší podání:  Cena dle znaleckého posudku:  Dražební jistota:  Vydraženo za: 
Dobrovolná  167.000,-Kč  250.000,-Kč  50.000,-Kč  Nevydraženo  

Notářsky ověřené dražební vyhlášky je možno vyhledat na www.centralniadresa.cz