D 41/2017 - Rodinný dům v obci Stráž nad Nisou (on-line)
Popis: Rodinný dům č.p. 627: Jedná se o stavbu rodinného domu v ulici Mezi Domky. Dům je nepodsklepený, samostatně stojící. Dům je dispozičně řešený jako 5+kk s garáží celkové zastavěné ploše 147 m2 a pozemky s celkovou plochou 1 135 m2. RD se nachází v souboru novostaveb RD typu X-1 a X-2. Jedná se o dřevostavbu s dodatečnou tepelnou izolací pláště o jednom nadzemním podlaží a obytném podkroví. Dům byl dostaven v roce
2005. Od této doby je užíván pro bydlení. Dům má základové pasy z vyztuženého betonu, svislé konstrukce jsou dřevěné, nosný skelet s tepelnou izolací a opláštění deskami na bázi dřeva. Omítka je strukturální silikátová s barevnou povrchovou úpravou. Vodorovné konstrukce jsou také dřevěné s izolací, krov je dřevěný s tepelnou, parotěsnou a pojistnou hydroizolační vrstvou. Krytina je ocelová Lindab. Okna jsou dřevěná s termoizolačním zasklením. Povrchy stěn a stropů mají sádrokartonové obklady se strukturální povrchovou úpravou a nátěrem. V koupelnách jsou aplikovány keramické dlažby a do výšky zárubní keramické obklady. Na chodbách a kuchyni je keramická dlažba. V obytných místnostech je plovoucí podlaha – lamino. Topení je v domě podlahové, ústřední, teplovodní s elektrickým přímotopným kotlem. TUV je zajištěna z el. zásobníku. Odpadní vody jsou svedeny do veřejné kanalizační sítě. Dům není plynofikován. Pozemek je rovinatý, oplocen drátovým pletivem, z příjezdové strany jsou dřevěná polena na zděných pilířích. Vrata mají automatický pohon. Ze severní strany je vysvahovaná opěrná zeď. Na zahradě stojí menší montovaná chatka.
Celková užitná plocha domu je 218,2 m2, kdy je již redukována plocha se šikminami v podkroví.

Obec Stráž nad Nisou zahrnující vesnice Stráž nad Nisou a Svárov, leží na soutoku Lužické Nisy a Černé Nisy. Žije zde zhruba 2300 obyvatel. V obci je zřízená mateřská i základní škola. Obcí prochází železniční trať 089 z Liberce přes německou Žitavu do Rybniště a také trať 037 z Liberce přes Frýdlant do polského Zawidówa. Do obce zajíždějí i autobusové linky liberecké městské hromadné dopravy a příměstské autobusové linky z Liberce do Chrastavy. Obcí prochází silnice I/13.
Lokalita: Mezi Domky 627, 463 03 Stráž nad Nisou
Datum konání: 20.9.2017 v 11:00 hodin  ON-LINE zde.
Elektronická dražba na portále www.okdrazby.cz
Typ dražby  Nejnižší podání:  Cena dle znaleckého posudku:  Dražební jistota:  Vydraženo za: 
Dobrovolná  4.990.000,- Kč  6.040.000,- Kč  300.000,- Kč  nevydraženo 

Notářsky ověřené dražební vyhlášky je možno vyhledat na www.centralniadresa.cz