D 59/2017 - Rodinný dům v obci Uhřice (on-line)
Popis: Objekt k bydlení č.p. 27, součást pozemku parc. č. St. 56:
Oceňovaný rodinný dům je řadový vnitřní, nepodsklepený, se dvěma nadzemními podlažími a půdním prostorem pod sedlovou střechou. Základy objektu jsou smíšené. Svislé obvodové konstrukce jsou zděné z cihel v tl. 45 cm. Střecha je sedlová s krytinou z tašek. Klempířské konstrukce jsou provedeny z pozinkovaného plechu. Fasádní omítky jsou opadané.
Vnitřní omítky jsou vápenné. Schody v domě jsou dřevěné. Vrata (průjezd do domu) jsou dřevěná. Vnitřní keramické obklady jsou provedeny v kuchyni a koupelně. Okna jsou dřevěná zdvojená (z cca 2/3 nová, ostatní původní). Podlahy v obytných místnostech jsou plovoucí a keramické dlažby. V ostatních prostorách jsou keramické dlažby. Vytápění domu lokální, prostřednictvím kamen na tuhá paliva. Elektroinstalace je provedena světelná a motorová. Je proveden rozvod vody studené a teplé, zdrojem teplé vody je el. bojler. Vybavení kuchyně tvoří kuchyňská linka. Vybavení sanity tvoří vana, umyvadlo a WC.
Dispoziční řešení:
1.NP – 3 pokoje, kuchyně, chodba, koupelna s WC a spíž
2. NP – 1 pokoj
Půdní prostory
Objekt je napojen na IS: voda, elektro a plyn. K datu místního šetření jsou sítě odpojeny.
Zastavěná plocha objektu činí cca 185 m2. Obytná plocha domu činí cca 110 m2.
Stavba je v užívání cca 90 let. K datu ocenění je možno využívat 1.NP k bydlení. 2. NP je připraveno ke kompletní rekonstrukci. Patro není schopno plnit svou funkci – bydlení. Stavba bude vyžadovat další velké investice na rekonstrukci interiéru i exteriéru.

Pozemky:
Parc. č. st. 56 zastavěná plocha a nádvoří o výměře 481 m2
Parc. č. 24 zahrada o výměře 630 m2
Pozemky jsou ve funkčním celku se stavbami, součástmi a příslušenstvím. Pozemky jsou mírně svažité a nachází se zde rodinný dům, vedlejší stavba, trvalé porosty a venkovní úpravy. Celková výměra pozemků ve funkčním celku činí 1 111 m2.

Příslušenství a součásti nemovité věci tvoří:
a) venkovní úpravy
- přípojky inženýrských sítí (voda, elektro a plyn – k datu místního šetření odpojeno), zpevněné plochy, oplocení, vrata
b) trvalé porosty
na pozemku zahrady se nachází trvalé porosty – ovocné a okrasné stromy a keře, různého druhu a stáří, bez pravidelné údržby
c) vedlejší stavby
na pozemku parc. č. st. 56 se nachází vedlejší stavba – kůlna, nepodsklepená, přízemní, zděné konstrukce, s plochou střechou, krytinou z tašek, podlaha hliněná
Pozitiva oceňované nemovité věci: možnost variabilního využití objektu a možnost vybudování podkroví v půdních prostorech. Dostatečná výměra pozemků ve funkčním celku.
Lokalita: Uhřice 27, 68333 Uhřice
Datum konání: 20.9.2017 v 14:00 hodin  ON-LINE zde.
Elektronická dražba na portále www.okdrazby.cz
Typ dražby  Nejnižší podání:  Cena dle znaleckého posudku:  Dražební jistota:  Vydraženo za: 
Dobrovolná  790.000,- Kč  1.400.000,- Kč  60.000,- Kč  1.420.000,- Kč 

Notářsky ověřené dražební vyhlášky je možno vyhledat na www.centralniadresa.cz