D 14/2020 - Komerční stavba bývalého autosalonu a autodílny v obci Kadaň (on-line)
Popis: Komerční stavba bývalého autosalonu a autodílny v severní části města Kadaň, situovaná v oploceném komerčním areálu v blízkosti nemocnice. Jedná se o nepodsklepenou jednopodlažní stavbu. Základy betonové, svislé konstrukce smíšené – původní část budovy skeletová, přístavby zděné s ocelovou konstrukcí, tloušťka stěn
cca do 30 cm. Stropy vazníkové se sádrokartonovými podhledy, v části pak OWA podhledy se zářivkami. Tvar střechy je sedlový, střešní krytinu tvoří svařovaná lepenka a asfaltový vlnovec. Klempířské prvky pozinkované. Vnější úprava pláště objektu: v části perlinka – lepidlo, v části nátěry, zateplení pláště je částečné polystyrenem (v přední části objektu). Vnitřní omítky vápenocementové, okna a výlohy plastové s dvojsklem, v části objektu jsou okna dřevěná zdvojená. Podlahy betonové s keramickou dlažbou. Vnitřní dveře náplňové, zárubně ocelové. Sanita standardní, umyvadla, sprchové kouty, WC standardní splachovací. V kuchyňce standardní kuchyňská linka.

Odhadem byla původní část objektu postavena v 60. - 70. letech 20 stol. a následně v 90. letech provedeny přístavby, kdy v roce 1996 byl objekt zkolaudován do dnešní podoby.

Oceňovaný objekt je bývalý autosalon a autoservis a jeho dispozice jsou rozděleny na administrativní část s bývalým autosalonem a mechanické dílny Nachází se zde prostor ruční myčky o výměře 86,95 m2, mechanická dílna o výměře 122,80 m2, mechanická dílna o výměře 58,00 m2, jídelna s kuchyňkou o výměře 14,20 m2, šatna o výměře 12,80 m2, WC o výměře 1,50 m2, dále kotelna se skladem o výměře 8,60 m2 a prostor pro umístění výměníku o výměře 5,85 m2.

V části objektu je dále kancelář o výměře 17,20 m2, prostor bývalého autosalonu o výměře 157,00 m2, sklad o výměře 27,50 m2 a WC s kuchyňkou o výměře 6,90 m2, Podlahová plocha objektu činí celkem 519,30 m2.

Do objektu je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V a je napojen na rozvodnou síť elektrického proudu. Je zaveden vodovod, odpadní vody jsou svedeny do kanalizace a zemní plyn zde není zaveden. Vytápění je řešeno dálkově s vlastním výměníkem (cca 8 let starý – investice cca 1 mil. Kč) s rozvodem ústředního topení, doplňkově je zde ještě instalován elektrokotel. Topná tělesa představují závěsné radiátory. Ohřev vody je řešen
pomocí výměníku.

Stav objektu je spíše zanedbaný. Rekonstrukce se prováděly zhruba v polovině devadesátých let 20. století, a dále byla realizována pouze průběžná, spíše podprůměrná údržba. Hlavní konstrukční prvky funkční – fasáda nedokončená, v části objektu dožitá. Střešní konstrukce funkční – střešní krytina zcela za hranicí životnosti. Výplně otvorů – okna, dveře, výlohy funkční v dobrém stavu. Rozvody vnitřních sítí bez vad. Vnitřní vybavení, sanita, podlahy funkční – zastaralé. Objekt se pro účely ocenění uvažuje k rekonstrukci.

K objektu náleží pouze pozemek, na kterém je samotná stavba postavena. Přístup k objektu je přes soukromý pozemek cizího subjektu - zřízeno věcné břemeno ve prospěch majitele oceňovaného objektu.

Věcná břemena sloužící ve prospěch nemovitých věcí:
I. Věcné břemeno chůze a jízdy – oprávnění pro oceňovanou parcelu č. 3189, povinnost k parcele č. 3185/1
II. Věcné břemeno s právem parkování a stání - oprávnění pro oceňovanou parcelu č. 3189, povinnost k parcele č. 3185/1

Objekt je postaven v severní části obce a charakter okolí odpovídá rezidenční zástavbě s administrativní zónou. Dostupnost obchodů je dostačující - vybavenost obchodními středisky a specializovanými obchody. V místě jsou dostupné základní a střední školy včetně specializovaných zařízení a v místě je pouze částečná vybavenost z hlediska kulturních zařízení. V okolí domu je kompletní vybavenost z hlediska sportovního vyžití, v okolí jsou nejdůležitější úřady, ostatní úřady jsou v dojezdové vzdálenosti a v obci je pobočka České pošty. Lokalita klidná, bez zdraví ohrožujících vlivů a zeleň v podobě lesů a luk v docházkové vzdálenosti. Objekt se nachází v lokalitě se zanedbatelným nebezpečím výskytu záplav. V místě je zastávka MHD v docházkové vzdálenosti a zastávka dálkových spojů ve vzdálenosti dojezdové, možnost parkování je dobrá - přímo u objektu. Jsou zde bezproblémové vztahy - vlastník je se sousedy v běžném kontaktu a v okolí domu je zvýšena kriminalita - krádeže menšího rozsahu zde nejsou neobvyklé. Oceňované nemovitosti nejsou zatíženy věcnými břemeny.
Lokalita: Golovinova č.p. 1705, 432 01 Kadaň, okres Chomutov
Datum konání: 11.11.2020 v 10:00 hodin  ON-LINE zde.
Elektronická dražba na portále www.okdrazby.cz
Typ dražby  Nejnižší podání:  Cena dle znaleckého posudku:  Dražební jistota:  Vydraženo za: 
Dobrovolná  2.300.000,- Kč  3.450.000,- Kč  250.000,- Kč  2.820.000,- Kč 

Notářsky ověřené dražební vyhlášky je možno vyhledat na www.centralniadresa.cz