D 3/2021 - !!! UPUŠTĚNO !!! podíl 1/2 na rodinném domě v obci Mohelnice nad Jizerou (on-line)
Popis: Rodinný dům č.p. 5: je původní zemědělská usedlost. Jedná se o samostatný objekt a má celkem 2 nadzemní podlaží. Dům nemá podsklepení, nachází se zde půda a nemá vybudované obytné podkroví. Odhadem byl objekt postaven v roce 1880. V roce 2017 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků: okna a střešní krytina – celková.
Základy má kamenné smíšené. Stěny mají tloušťku 45 cm a stropy jsou v hospodářské části cihelné klenby, v obytné části jsou trámové s náspem. Tvar střechy je sedlový, střešní krytinu tvoří eternitové šablony a klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky objektu: břízolitové, vápenocementové a stavba není zateplena.
Dispozičně je dům řešen dvougeneračně.
Orientační dispoziční řešení domu je následující:
- zádveří o výměře 5,7 m2
- chodba o výměře 12,3 m2
- komora o výměře 4,0 m2
- komora o výměře 3,5 m2
- kuchyně o výměře 15,5 m2
- koupelna o výměře 4,4 m2
- ložnice o výměře 17,6 m2
- chodba o výměře 3,0 m2
- kuchyně o výměře 14,9 m2
- obývací pokoj o výměře 23,5 m2
- pokoj o výměře 18,0 m2
- koupelna o výměře 5,0 m2
- sklad o výměře 18,0 m2
- sklad o výměře 42,0 m2
- garáž o výměře 27,0 m2
- půda o výměře 110,0 m2

Vnitřní omítky jsou vápenocementové. Jsou zde použita plastová okna s dvojsklem. Obytné prostory mají orientaci jihozápad. V koupelně se nachází klasická vana, umyvadlo a WC je vybaveno klasickou toaletou. V domě jsou použity dřevěné plné interiérové dveře, zárubně dveří jsou dřevěné a vchodové dveře jsou dřevěné. Vybavení kuchyně: kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičů, částečně chybí. Pro osvětlení jsou použity lustry.
V obytných místnostech je podlaha řešena: lino, prkenná podlaha, v kuchyni je podlaha řešena: lino, prkenná podlaha, v koupelně jsou podlahy tvořeny keramickou dlažbou a v chodbě je řešena: cementový potěr, prkenná podlaha.
Do domu je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V a je napojen na rozvodnou síť elektrického proudu. Voda je brána ze studny, je napojen na septik a zemní plyn zde není zaveden. V domě je topení řešeno lokálně kamny. V domě je pro ohřev vody instalován bojler.
Stěny, střecha a okna v objektu jsou bez zjevných vad, podlahy v domě jsou zastaralé, vybavení objektu je podstandardní a rozvody v domě jsou zastaralé. Rodinný dům je vhodný k rekonstrukci.
Na pozemku, který náleží k objektu, jsou ovocné dřeviny a oplocení tvoří přirozeně hospodářské budovy a sousední objekt. Sklon pozemku je rovinatý. Přístup k objektu je bezproblémový po zpevněné obecní cestě. Je zde možnost parkování na vlastním pozemku.
Na pozemku, který náleží k objektu, se dále nachází tyto venkovní stavby: hospodářské budovy (stodoly, chlévy) o celkové zastavěné ploše cca 320 m2.
Dům je postaven v klidné lokalitě bez zdraví ohrožujících vlivů a v bezprostřední blízkosti objektu je zeleň v podobě lesů a luk.
Lokalita: Mohelnice nad Jizerou č.p. 5, 294 13 Mohelnice nad Jizerou
Datum konání: 7.4.2021 v 10:30 hodin  ON-LINE zde.
Elektronická dražba na portále www.okdrazby.cz
Typ dražby  Nejnižší podání:  Cena dle znaleckého posudku:  Dražební jistota:  Vydraženo za: 
Dobrovolná  800.000,- Kč  1.000.000,- Kč  100.000,- Kč   

Notářsky ověřené dražební vyhlášky je možno vyhledat na www.centralniadresa.cz